Nye sponsorer i Nexø Tennis klub

Det er med stolthed at klubben har indgået et fornemt samarbejde med YONEX som vil stå for klubbens officielle trænings og turnerings tøj, vi er vildt stolte over denne aftale med Yonex, en samarbejds partner som i vores øjne er verdensmester i ketchersport, med fantastiske gennemtænkte funktionelle tennis produkter i alt fra tøj til ketcher, som bliver brugt af de bedste tennisspiller i verden..

Med lige så meget stolthed, kan vi præsentere endnu en sponsor NT ADVOKATER, der har fået øjene op for det kæmpe arbejde, vi har gang i med vores lille klub, specielt på ungdom og vores succesfulde voksen nybegynder koncept, og ikke mindst den venlighed, som man bliver mødt med når man besøger vores skønne tennis oase på Bornholm. en sponsor vi er enortmt stolte over, nu har valgt at støtte vores klub..